Home Yangiliklar O’qituvchi va murabbiylar kuni nishonlash
30-sentabr kuni 1-oktabr – “O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti professor-o‘qituvchilar uchun konsert dasturi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitet rektori Ulug’bek Azizov tabrik so‘zi bilan ochib berib, bir guruh ustoz va o‘qituvchi-murabbiylarga faxriy yorliqlar topshirdi.
Shundan so‘ng, badiiy chiqishlarga navbat berilib, o‘qituvchi-murabbiylarni qutlash uchun bir qator ustoz san’atkorlar tashrif buyurdi. Ular tomonidan tayyorlangan turli kuy-qo‘shiqlar va raqslar ijrosi, ustozlarga bagishlov sherlar namoyish etildi.

30 сентября состоялась концертная программа для профессорско-преподавательского состава Узбекского государственного университета мировых языков в связи с 1 октября – Днем учителя и наставника.
Открывая мероприятие, ректор университета Улугбек Азизов вручил почетные грамоты ряду профессоров и преподавателей. После этого состоялся ряд мастер-классов, в которых приняли участие преподаватели и наставники. Были исполнены различные песни и танцы, подготовленные ими, а также демонстрировались посвящения преподавателям.