Home Stipendiyalar Абитуриентлар ва талабаларга Венгрияда таҳсил олиш учун грант дастури эълон қилинди.
Абитуриентлар ва талабаларга Венгрияда таҳсил олиш учун грант дастури эълон қилинди.
Венгрия ҳукумати томонидан ҳар йили ўтказиладиган «Stipendium Hungaricum» грант дастурига ҳужжатлар қабули давом этмоқда.
Ҳужжатларни топширишнинг сўнгги муддати – 2021 йил 16 январь
Мазкур дастур орқали бакалавриатура, магистратура ва докторантурага ҳужжат топшириш мумкин.
Ушбу грант дастурида иштирок этишни истаганлар учун ҳужжат топшириш жараёнида ҳужжатларнинг асл нусхасини тақдим этиш талаб қилинмайди (қоғоз (“hard copy”) кўринишида топшириш шарт эмас). «Ҳужжатлар қабули тўғрисида эълон»нинг 3.4.2-банд 1-хат боши ўзбекистонликларга тааллуқли эмас.
Ҳужжатларни тўғридан-тўғри Темпус жамоат фонди (ушбу стипендия дастурининг Венгрия томонидан координатори)га онлайн тарзда топширишда барча белгиланган талабларга риоя қилиш кифоя. Темпус жамоат фондига ҳужжатларни онлайн топшириш «DreamApply» онлайн тизими орқали амалга оширилади.

Заявки на участие в ежегодной программе грантов Stipendium Hungaricum принимаются правительством Венгрии.
Крайний срок подачи документов – 16 января 2021 г.
В рамках этой программы вы можете подать заявку на получение степени бакалавра, магистра и доктора.
От желающих участвовать в этой грантовой программе не требуется предоставлять оригиналы документов в процессе подачи заявки (бумажная копия не требуется). Абзац 1 пункта 3.4.2 «Декларации о приеме документов» не распространяется на граждан Узбекистана.
Достаточно соблюдать все установленные требования при подаче документов напрямую в Общественный фонд Темпус (координатор данной стипендиальной программы Венгрии) онлайн.
Подача документов в Общественный фонд Темпус осуществляется через онлайн-систему DreamApply: https://apply.stipendiumhungaricum.hu/