Xiamen universiteti xalqaro talabalar uchun stipendiya
Grant birinchi va ikkinchi darajali bo’lishi mumkin, birinchi toifadagi stipendiya o’quv to’lovlari (aspiranturada 4 yilgacha va aspiranturada 2-3 yilgacha) va yashash xarajatlari uchun moddiy yordam (aspirantlar uchun 3000 RMB va 3500 RMB) dan iborat. aspirantlar uchun) … Bakalavriat talabalari birinchi darajali stipendiya olish imkoniyatiga ega emaslar.
Ikkinchi toifadagi stipendiya faqat o’qish uchun to’lanadi (aspirantlar uchun 4 yildan ortiq bo’lmagan, aspirantlar uchun 2-3 yil va bakalavriat talabalari uchun 4-5 yil).

Стипендия для иностранных студентов университета Xiamen University
Университет Xiamen University предлагает 24 стипендии иностранным студентам, поступающим на одну из программ бакалавриата, магистратуры или аспирантуры университета.
Стипендия может быть первого класса и второго класса стипендия первого класса состоит из оплаты обучения (до 4-х лет в аспирантуре и 2-3 года в магистратуре) и финансового пособия для оплаты проживания (RMB 3,000 для студентов аспирантуры и RMB 3,500 для студентов магистратуры). Студенты бакалавриата не могут претендовать на стипендию первого класса.
Стипендия второго класса оплачивает только обучение (не более 4-х лет для студентов аспирантуры, 2-3 года для студентов магистратуры и 4-5 лет для студентов бакалавриата).