Vaqt: 2021 yil 28 – 30 sentyabr
«Youth4Climate: Effektiv ambitsiyalar» xalqaro konferentsiyasi BMTning 2021 yilgi Iqlim o’zgarishi bo’yicha konferentsiyasining 26- sessiyasi oldidan o’tkazilmoqda. COP26 ga qadar o’tkaziladigan tadbirlar doirasida Milan COP Pre-konferentsiyasi Italiya hukumati tomonidan yosh delegatlarga iqlim kun tartibidagi dolzarb masalalar bo’yicha g’oya va takliflarni taqdim etish imkoniyatini berish uchun chaqiriladi.
Ijodiy muloqot qobiliyatlari va raqamli hikoya qilish tajribasiga ega yoshlar #SumItUp tanlovida ishtirok etishga taklif qilinadi, u erda bitta g’olib Milanga sayohat qilish va Youth4Climate-da qatnashish uchun tanlanadi.

Место проведения: Милан, Италия
Международная конференция «Youth4Climate: эффективные амбиции» проводится в преддверии 26-й сессии Конференция ООН по изменению климата 2021 года. В рамках мероприятий, предшествующих COP26, миланская предварительная конференция COP созывается правительством Италии, чтобы дать молодым делегатам возможность представить идеи и предложения по актуальным вопросам климатической повестки дня.
Молодежь с творческими коммуникативными навыками и опытом цифрового повествования приглашается принять участие в конкурсе #SumItUp, где будет выбран один победитель, который поедет в Милан и примет участие в Youth4Climate.