Vaqt: 2021 yil 28 – 30 sentyabr
«Youth4Climate: Effektiv ambitsiyalar» xalqaro konferentsiyasi BMTning 2021 yilgi Iqlim o’zgarishi bo’yicha konferentsiyasining 26- sessiyasi oldidan o’tkazilmoqda. COP26 ga qadar o’tkaziladigan tadbirlar doirasida Milan COP Pre-konferentsiyasi Italiya hukumati tomonidan yosh delegatlarga iqlim kun tartibidagi dolzarb masalalar bo’yicha g’oya va takliflarni taqdim etish imkoniyatini berish uchun chaqiriladi.
Ijodiy muloqot qobiliyatlari va raqamli hikoya qilish tajribasiga ega yoshlar #SumItUp tanlovida ishtirok etishga taklif qilinadi, u erda bitta g’olib Milanga sayohat qilish va Youth4Climate-da qatnashish uchun tanlanadi.

Time: September 28 – 30, 2021
The international conference “Youth4Climate: Effective Ambitions” s is being held ahead of the 26th session of the 2021 UN Climate Change Conference. As part of the events leading up to COP26, the Milan COP Pre-Conference is convened by the Italian government to give young delegates the opportunity to present ideas and proposals on topica l issues on the climate agenda.
Youth with creative communication skills and digital storytelling experience are invited to take part in the #SumItUp competition, where one winner will be selected to travel to Milan and participate in Youth4Climate.