Maastrixt universiteti magistraturada (magistr darajasini olgan holda) bepul onlayn ta’lim olish uchun ta’lim grantlari uchun tanlov e’lon qiladi.
Yo’l-yo’riqlar:
Globalizatsiya va taraqqiyotni o’rganish bo’yicha san’at magistri
Yevropa ilmi, jamiyati va texnologiyasi bo’yicha magistr
Global Salomatlik bo’yicha magistr
Davlat siyosati va inson taraqqiyoti bo’yicha magistr darajasi
iqtisod magistri.
Tanlov mezonlari: Grantga da’vogarlar quyidagi talablarga javob berishi kerak:
Fuqarolik jamiyatining yetukligi, samaradorligi va etakchilik salohiyatini namoyish etish;
2020 – yil may oyidan boshlab mukammal ilmiy ko’rsatkichlarga ega bo’lgan bakalavr darajasiga ega bo’lish;
Siz tanlagan ta’lim yo’nalishi bilan bog’liq bo’lgan kasbiy tajribangizni namoyish etish;
Maastrixt universitetiga kirish uchun talab qilinadigan o’qitish tili (ingliz tili) bo’yicha bilimingizni namoyish etish;
2021 yil iyul yoki avgust oylarida intensiv akademik yozgi maktabda qatnashish va 2021 yil sentyabrda diplom dasturini boshlash imkoniyatiga ega bo’lish;
Niderlandiya talablariga muvofiq viza yoki o’qish uchun ruxsat olish va saqlash imkoniyatiga ega bo’lish;
Ochiq jamiyat rivojlanishini qo’llab – quvvatlashda o’z mamlakatiga yoki mintaqasiga aniq sodiqligini namoyish etish.
Qanday murojaat qilish kerak: Abituriyentlar onlayn portal orqali o’qish uchun ariza berishlari mumkin.
Qo’shimcha hujjatlar: Abituriyentlar ariza bilan birga quyidagi kerakli hujjatlarning nusxalarini, masalan, ID, JPG pasport fotosurati, rezyume va ta’lim ma’lumotlarini taqdim etishlari shart.
Qabul qilish talablari: bir xil o’quv mezonlariga javob beradigan ilmiy darajani tamomlagan talabalar universitet talablariga javob berishi kerak.
Tilga qo’yiladigan talablar: ingliz tilini bilish va uning darajasini oshirish imkoniyatlari.
Maastrixt universiteti fuqarolik jamiyati yetakchisi mukofotining (CSLA) afzalliklari quyidagicha:
Xona, ovqat va boshqa yashash xarajatlari uchun oylik stipendiya
Dasturga muvofiq sayohatlar;
Dastur davomida baxtsiz hodisalar va kasalliklardan sug’urta qilish;
Malaka oshirish materiallari va vositalari;
Mintaqaviy dastur konferentsiyasida qatnashish;
Nogironligi bo’lgan abituriyentlar murojaat qilish paytida va grand muddatida uzoq muddatli yashash joylari bilan ta’minlanadi.

Маастрихтский университет объявляет о конкурсе образовательных грантов на бесплатное обучение в онлайн – формате в магистратуре (с получением степени магистра).
Магистр искусств в области изучения глобализации и развития
Магистр европейских наук, общества и технологий
Магистр глобального здравоохранения
Степень магистра государственной политики и человеческого развития
Магистр экономики
Критерии отбора: соискатели гранта должны соответствовать следующим требованиям:
Продемонстрировать зрелость, работоспособность и лидерский потенциал гражданского общества;
С мая 2020 года иметь степень бакалавра с отличной успеваемостью;
Продемонстрировать свой профессиональный опыт, связанный с выбранной вами сферой обучения;
Продемонстрировать свое знание языка обучения (английский), необходимого для поступления в Маастрихтский университет;
Иметь возможность посещать интенсивную академическую летнюю школу в июле или августе 2021 года и начать дипломную программу в сентябре 2021 года;
Иметь возможность получить и сохранить визу или разрешение на учебу в соответствии с требованиями Нидерландов;
Продемонстрировать четкую приверженность своей стране или региону в поддержке развития открытого общества.
Как подать заявку: Кандидаты могут подать заявку на обучение через онлайн-портал.
Подтверждающие документы: Кандидаты должны предоставить копии следующих необходимых документов вместе с заявлением, таких как удостоверение личности, фотография паспорта в формате JPG, резюме и информация об образовании.
Требования к поступающим: Студенты, получившие академическую степень, отвечающую тем же критериям учебной программы, должны соответствовать требованиям университета.
Требования к языку: владение английским языком и потенциал к улучшению его уровня.
Преимущества Премии за лидерство в гражданском обществе (CSLA) Маастрихтского университета заключаются в следующем:
Ежемесячная стипендия на проживание, питание и другие расходы на проживание
Поездки по программе;
Страхование от несчастных случаев и болезней во время программы;
Учебные материалы и средства повышения квалификации;
Посещение региональной программной конференции;
Кандидатам с ограниченными возможностями будет предоставлено жилье на время подачи заявления и в течение длительного срока.