Maastrixt universiteti magistraturada (magistr darajasini olgan holda) bepul onlayn ta’lim olish uchun ta’lim grantlari uchun tanlov e’lon qiladi.
Yo’l-yo’riqlar:
Globalizatsiya va taraqqiyotni o’rganish bo’yicha san’at magistri
Yevropa ilmi, jamiyati va texnologiyasi bo’yicha magistr
Global Salomatlik bo’yicha magistr
Davlat siyosati va inson taraqqiyoti bo’yicha magistr darajasi
iqtisod magistri.
Tanlov mezonlari: Grantga da’vogarlar quyidagi talablarga javob berishi kerak:
Fuqarolik jamiyatining yetukligi, samaradorligi va etakchilik salohiyatini namoyish etish;
2020 – yil may oyidan boshlab mukammal ilmiy ko’rsatkichlarga ega bo’lgan bakalavr darajasiga ega bo’lish;
Siz tanlagan ta’lim yo’nalishi bilan bog’liq bo’lgan kasbiy tajribangizni namoyish etish;
Maastrixt universitetiga kirish uchun talab qilinadigan o’qitish tili (ingliz tili) bo’yicha bilimingizni namoyish etish;
2021 yil iyul yoki avgust oylarida intensiv akademik yozgi maktabda qatnashish va 2021 yil sentyabrda diplom dasturini boshlash imkoniyatiga ega bo’lish;
Niderlandiya talablariga muvofiq viza yoki o’qish uchun ruxsat olish va saqlash imkoniyatiga ega bo’lish;
Ochiq jamiyat rivojlanishini qo’llab – quvvatlashda o’z mamlakatiga yoki mintaqasiga aniq sodiqligini namoyish etish.
Qanday murojaat qilish kerak: Abituriyentlar onlayn portal orqali o’qish uchun ariza berishlari mumkin.
Qo’shimcha hujjatlar: Abituriyentlar ariza bilan birga quyidagi kerakli hujjatlarning nusxalarini, masalan, ID, JPG pasport fotosurati, rezyume va ta’lim ma’lumotlarini taqdim etishlari shart.
Qabul qilish talablari: bir xil o’quv mezonlariga javob beradigan ilmiy darajani tamomlagan talabalar universitet talablariga javob berishi kerak.
Tilga qo’yiladigan talablar: ingliz tilini bilish va uning darajasini oshirish imkoniyatlari.
Maastrixt universiteti fuqarolik jamiyati yetakchisi mukofotining (CSLA) afzalliklari quyidagicha:
Xona, ovqat va boshqa yashash xarajatlari uchun oylik stipendiya
Dasturga muvofiq sayohatlar;
Dastur davomida baxtsiz hodisalar va kasalliklardan sug’urta qilish;
Malaka oshirish materiallari va vositalari;
Mintaqaviy dastur konferentsiyasida qatnashish;
Nogironligi bo’lgan abituriyentlar murojaat qilish paytida va grand muddatida uzoq muddatli yashash joylari bilan ta’minlanadi.

The University of Maastricht announces a competition for educational grants for free online education in the master’s degree (with the receipt of a master’s degree).
Directions:
Master of Arts in Globalization and Development Studies
Master in European Science, Society and Technology
Master in Global Health
Master’s Degree in Public Policy and Human Development
Master of Economics.
Selection Criteria: Grant applicants must meet the following requirements: Demonstrate the maturity, efficiency and leadership potential of civil society; Have a bachelor’s degree with excellent academic performance from May 2020; Demonstrate your professional experience related to your chosen field of study; Demonstrate your knowledge of the language of instruction (English) required for admission to Maastricht University;
Be able to attend an Intensive Academic Summer School in July or August 2021 and start a degree program in September 2021;
Be able to obtain and keep a visa or study permit in accordance with the requirements of the Netherlands;
Demonstrate a clear commitment to their country or region in supporting the development of an open society.How to Apply: Applicants can apply for training through the online portal. Supporting Documents: Applicants must provide copies of the following required documents along with their application, such as ID, JPG passport photo, resume and education information.
Admission Requirements: Students who complete an academic degree that meet the same curriculum criteria must meet university requirements.Language requirements: English proficiency and potential to improve its level. The benefits of the Maastricht University Civil Society Leadership Award (CSLA) are as follows: -
Monthly stipend for room, board and other living expenses
Trips according to the program;
Insurance against accidents and illnesses during the program;
Training materials and means of advanced training;
Attending a regional program conference;
Applicants with disabilities will be provided with accommodation at the time of application and for the long term.