- Baholar: Talabalardan 4 balli shkala bo’yicha kamida 3.0 ball yoki undan yuqori ball talab qilinadi. Ulardan ushbu o’rtacha miqdorni butun stipendiya muddati davomida saqlab turish talab qilinadi.
- Til bilish to’g’risida sertifikat : Ingliz tilida yaxshi nutq va yozma qobiliyatini tasdiqlovchi hujjat TOEFL, IELTS yoki TOEIC sertifikati va / yoki tugallangan ingliz tili kurslarini tasdiqlovchi hujjatlar taqdim etilishi kerak. Arizachilar va JACAFA o’rtasidagi barcha aloqa ingliz tilida va elektron pochta orqali amalga oshiriladi.
- Har bir ariza topshiruvchi stipendiya dasturi taqdim etiladigan mamlakatning mahalliy fuqarosi bo’lishi kerak. Binobarin, har bir ariza topshiruvchi vakolatli davlat muassasasi tomonidan berilgan, fuqaroligini tasdiqlovchi haqiqiy hujjatning asl nusxasini taqdim etishi shart.
- Har bir ariza topshiruvchi o’z mamlakatining tegishli davlat muassasasi tomonidan berilgan, ariza topshiruvchining sudlanganligi yo’qligini tasdiqlovchi haqiqiy va amaldagi hujjatni taqdim etishi shart.
- Talabalar yuqorida sanab o’tilgan mamlakatlarning birida, kunduzgi universitet talabasi bo’lishi kerak.
- Talabada, stipendiya dasturining boshlanish vaqtidan, bitiruvigacha to’liq ikki o’quv yili qolgan bo’lishi kerak. Masalan: agar talabaning o’qish dasturida bitiruvga qadar to’rtta o’quv yili bo’lsa, talaba stipendiya olishni boshlagan paytda uchinchi o’quv yilini boshlashi kerak.
- Mumkin sohalar: Ijtimoiy fanlar, kompyuter muhandisligi yoki IT muhandisligi.
- Barcha talabalar stipendiya boshlanadigan vaqtda 23 yosh va undan quyi bo’lishi kerak.
Grant miqdori: Oyiga 100 evro
Stipendiya mablag’lari o’qishni muvaffaqiyatli yakunlash va boshqa akademik tadbirlarni o’tkazish uchun ishlatilishi kerak (masalan, darsliklar sotib olish yoki maxsus kurslar yoki seminarlarda qatnashish uchun to’lovlar).
Arizalarni qabul qilishning oxirgi muddati: 2021 yil 18-aprel
Arizalarni ko’rib chiqish: 2021 yil mart-may oylari
Suhbat: 2021 yil mart-may oylari
Yakuniy tanlov va e’lon: 2021 yil may
Yuqoridagi hujjat talablaridan tashqari, har bir nomzod quyidagi hujjatlarni taqdim etishi kerak:
- Talaba o’qiyotgan universitet tomonidan taqdim etilgan talabaligini tasdiqlovchi hujjat.
- Eng so’nggi universitet tomonidan taqdim etilgan baholar nusxasi.
- Ariza shakli
- Insho
- Professorlardan ikkita (2) va undan ortiq tavsiya xatlari.
Qanday murojaat qilish kerak:
- Dastlab job.alif.tj platformasida ro’yxatdan o’tish
- Dasturning shartlari bilan tanishish
- CV-ni yuklash va yuborish
- Testni topshirish (job.alif.tj saytida CV yuborilgandan keyin JACAFA testi)
Yuqoridagi barcha bosqichlardan muvaffaqiyatli o’tgan nomzodlar keyingi tanlov jarayonlari uchun bog’laniladi.
Batafsil: https://job.alif.tj/vacancy/36/1
Bizning E-mail: international.uzswlu.uz.gmail.com
«Ushbu veb-sayt O’zDJTU talabalari tomonidan boshqariladi, shuning uchun biron bir xato topsangiz, bizga xabar bering«

- Академическая успеваемость: кандидат должен иметь средний балл не ниже 3.0 по 4-балльной шкале или эквивалент. Он или она будет обязаны поддерживать этот средний показатель на протяжении всего срока предоставления стипендии.
- Свидетельство о знании языка: документ, подтверждающий хорошие навыки устной и письменной речи на английском языке, должен сопровождаться сертификатом TOEFL, IELTS или TOEIC и / или документами, подтверждающими завершение курсов английского языка. Все общение между заявителями и JACAFA осуществляется на английском языке и по электронной почте.
- Каждый заявитель должен быть гражданином страны, в которой предоставляется стипендиальная программа. Следовательно, каждый заявитель должен предоставить копию действующего оригинального документа, подтверждающего гражданство и выданного уполномоченным государственным учреждением.
- Каждый заявитель должен предоставить действительный документ, выданный соответствующим государственным учреждением его страны и подтверждающий, что заявитель не имеет судимости.
- Студенты должны учиться на очной форме обучения университета в одной из перечисленных выше стран.
- К моменту начала стипендиальной программы у студента должно быть ровно два академических года до окончания учебы. Например: если программа обучения заявителя рассчитана на четыре академических года до выпуска, заявитель должен начать свой третий учебный год в то время, когда он / она начнёт получать стипендию.
- Приемлемые области обучения: социальные науки, компьютерная инженерия или IT-инженерия.
- Все студенты должны быть ниже/или 23 года на момент начала стипендии.
Размер стипендии: 100 евро в месяц
Стипендиальные средства используются для успешного завершения учебы и другой академической деятельности (например, покупка учебников или плата за посещение специальных курсов или семинаров).
Крайний срок подачи заявок: 18 апреля 2021 г.
Отбор заявок: март-май 2021 г.
Интервью: март-май 2021 г.
Окончательный отбор и объявление: май 2021 г.
Документы для подачи заявки:
В дополнение к вышеупомянутым требованиям к документам каждый студент должен предоставить следующие документы: