Elchixona barcha tashkilotlarga, jismoniy shaxslarga va Amerika almashinuv dasturlari bitiruvchilariga ingliz tilini o’qitish va rivojlantirish bo’yicha loyihalar uchun moliyaviy imkoniyat taqdim etadi.
Arizalarni qabul qilishning oxirgi muddati: 2021 yil 27 may, mahalliy vaqt bilan soat 18:00.
Grant miqdori: $ 250, 000
Loyiha uchun maksimal grant: $ 50, 000
Loyiha uchun minimal grant: $ 5, 000
Loyihalar davomiyligi: 6 oydan 12 oygacha
Loyihalarning taxminiy boshlanish sanasi: 2021 yil 30 – iyun
- (Tashkilotlar uchun) – O’zbekistondagi har qanday ta’lim muassasasi yoki ta’lim muassasasi.
- (Shaxslar uchun) – Shaxs maktab yoki universitetda ishlaydigan ingliz tili mutaxassisi bo’lishi kerak.
- (Universitetlar) – Ingliz tili, jurnalistika yoki xalqaro aloqalar bo’limlari ishtirok etishi mumkin.
Respublikada ingliz tilini o’qitish va o’rganish sifatini oshirish bilan bog’liq tashabbuslar uchun grantlar ajratiladi; ingliz tilini o’qitishning innovatsion usullarini rivojlantirishga yordam beradigan asosiy omillarni aniqlash; talabalarni ingliz tilini o’rganishga undash; taraqqiyot va iqtisodiy o’sishga yordam beradigan ingliz tilidagi dasturlar.
3 comments
Hi there, I am a student
I really want to participate in this project.
So I am going to join it
Talabar chet elda tahsil olishlari uchun juda qulay grant deb òylayapman Shuning uchun ishtirok etib kòrmoqchiman

Посольство предлагает финансовую возможность всем организациям, лицам и выпускникам американских программ по обмену для проектов по развитию и продвижению преподавания английского языка
Дедлайн для подачи заявок: 27 мая 2021 года, 18:00, локальное время.
Фонд гранта: 250, 000 $
Максимальный грант для проекта: 50, 000 $
Минимальный грант для проекта: 5, 000 $
Длительность проектов: от 6 до 12 месяцев
Приблизительная дата начала проектов: 30 июня 2021 года
- (Организациям) — любые образовательные учреждения или учреждения, связанные с образованием в Узбекистане.
- (Лицам) — лицо должно быть специалистом английского языка, нанятое школой или университетом.
- (Университетам) — факультеты английского, журналистики или международных отношений могут участвовать.
Гранты выделяются на инициативы, связанные с повышением качества преподавания и изучения английского языка в Республике; определением ключевых факторов, способствующих продвижению инновационных методов преподавания английского; мотивирующие студентов на изучение английского языка; и программы по английскому, способствующие развитию и экономическому росту.