University of East Anglia oliygohi – Angliyaning Norvich shahridagi davlat tadqiqot universitetidir. 1963 yilda shahar markazidan g‘arbda joylashgan 320 gektarlik (130 gektar) shaharchada tashkil etilgan ushbu universitet to‘rtta fakultet va 26 ta maktabga ega.
Universitet tomonidan taklif etilayotgan International Development: Full Fees Scholarship grant dasturi Yevropa Ittifoqi tarkibidagi shu bilan birga btun dunyo mamlakatlaridan bo‘lgan talabalarga universitetning magistratura bosqichi kurslarida ta’lim olishni osonlashtirishni ko‘zda tutadi.
Grant dasturi tafsilotlari:
- Daraja – Magistratura (Taught);
- Grant qoplashi ko‘zda tutilgan xarajatlar turi – O‘qish to‘lov puli (Tuition Fee);
- Umumiy qiymati – £ 17600 (qariyb 25 000 AQSh dollari);
- Taqdim etiluvchi nomzodlar soni – 3;
- Grant amal qiladigan yil – 2021-yil;
- Grant taklif etilayotgan o‘quv fakultetlari – Ijtimoiy fanlar fakulteti va Xalqaro taraqqiyot fakulteti.

University of East England – государственный исследовательский университет в Норвиче, Англия. Основанный в 1963 году в кампусе площадью 320 акров (130 гектар) к западу от центра города, этот университет имеет четыре факультета и 26 школ.
Программа грантов International Development: Full Fees Scholarship, предлагаемая университетом, направлена на то, чтобы облегчить студентам из стран Европейского Союза, а также из стран мира btun, доступ к курсам магистратуры Университета.
Детали программы гранта:
- Степень-Магистратура (Taught);
- Тип расходов, которые должен покрыть грант, – плата за обучение (Tuition Fee);
- Общая стоимость – £ 17600 (около 25 000 долларов США);
- Количество представленных кандидатов-3;
- Год действия гранта-2021;
- Факультеты обучения, на которые предлагается грант, – это факультет социальных наук и факультет международного развития.