ЎзДЖТУ талабаси » Хотин-қизлар нетворкинги бўйича енг яхши лойиҳа» номинатсиясида ғолибликни қўлга киритган! Жорий йилнинг 21-25- май кунлари бўлиб ўтган «Тошкент 5 ташаббус ҳаракати» форумида ЎзДЖТУ ва Адигей университети қўшма…
June 2021
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги томонидан Тошкент шаҳридаги ҳақиқий лидер ёшлар ва ёш давлат фуқаролик хизматчилари учун «Келажак лидерлари» клуби фаолияти йўлга қўйилмоқда. Клуб аъзолиги учун ҳужжат…
Qayerda: Qirgʻiziston, Bishkek Kim uchun: Talabalar, tadqiqotchilar, faollar, fuqarolik jamiyati, NNT va hukumat tashkilotlarida faoliyat yuritayotgan yangi yoki oʻrta tajribaga ega mutaxassislar uchun Ariza topshirish muhlati: 2021-yil 5-iyul, Oʻzbekiston vaqti…
Qirol Abdulaziz universiteti stipendiyasi to’liq moliyalashtirilgan bakalavr, magistr va aspirantura stipendiyalaridir. Universitet o’qish davomida barcha xarajatlarni qoplaydi va o’qish, turar joy, tibbiy sug’urta, aviachiptalar, kitoblar va shaxsiy xarajatlar uchun stipendiya…
Ёшлар ишлари агентлиги, Инновацион ривожланиш вазирлиги, IT-парк ва Президентнинг 5та ташаббуси лойиҳа офиси томонидан ташкил этилаётган республика танловида сиз ҳам мамлакат ривожига хизмат қиладиган ғоя ва таклифларингиз билан иштирок этинг.…
Dastur mavzusi: “Zamonaviy Jamiyatda shaxsning Ma’naviy-Axloqiy Rivojlanishi.”. Dastur imtiyozlari: – Ishtirok etish bepul. – Borish va kelish xarajatlari qoplanadi. – Turar joy va oziq-ovqat xarajatlari qoplanadi. Arizalar 2021-yilning 15-iyuliga qadar…
Arizona shtatidagi Study Global dastur orqali 60 ta kredit soatini tamomlagan bakalavr va magistratura To’liq Online talabalari bir semestrni Arizona shahrining go’zal Tucson shahridagi asosiy kampusida o’tqazishlari mumkin. Siz to’liq…
Америкалик мутахассис Жошуа Закҳаров АҚШнинг Ўзбекистондаги элчихонаси ҳамда Фулбрайт дастури орқали ЎзДЖТУга таклиф қилинган АҚШ фуқароси Жошуа Закҳаров 2021 йил 10 январдан иш фаолиятини Инглиз тили қуйи курслар факльтетида талабаларга…
2021 yil 23 iyun kuni O’zDJTUda Kembrij universiteti vakili Stiven King bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Uchrashuvga O’zDJTUdan xalqaro aloqalar bo’limi prorektori A. Abidjanov va universitetning ma’sul xodimlari ishtirok etishdi. Suhbat…

Komola Ruzmetova, a student of UzSWLU and Adygea University, together with the AUF team, won the forum “Tashkent 5 Initiative Movement”, which took place on May 21-25. Komola was awarded…
June 2021
Where: Bishkek, Kyrgyzstan For whom: for students, researchers, activists, specialists of new to middle experience in civil society, NCOs and state organisations. Deadline: July 5, 2021, 18:00 (Uzbek Time) Main…
The King Abdulaziz University Scholarship is a fully funded undergraduate, graduate and postgraduate scholarship. The university will cover all expenses during the course of study and will pay the cost…
Delivering thoughts and ideas beneficial for development of the country, you also have a chance to take part in republican challenge organized by the Agency of the youths’ issues, the…
The topic of the program is ” Spiritual and Moral Development of the Individual in the Contemporary Society”. Benefits of the program: – the participation is free – the expenses…
Through Study Arizona, undergraduate and graduate Fully Online students who have completed 60 credit hours in the Global Program can enroll on the University of Arizona main campus in the…
Joshua Zakharov, a USA citizen invited to UzSWLU through the USA Embassy in Uzbekistan and the Fulbright Program, began his work on January 10, 2021, teaching English to undergraduate students.…
On June 23, 2021 a talk with held with Steven King, Cambridge University‘s representative. A. Abijanov, vice-rector for international relations and university staff participated on behalf of UzSWLU. During the…
Emergency Grant For International Students At Leibniz University Hannover, Germany 2021 The scholarship allows Undergraduate, Graduate level programm(s) in the field of All Subjects taught at Leibniz University Hannover .…