ЎзДЖТУ талабаси » Хотин-қизлар нетворкинги бўйича енг яхши лойиҳа» номинатсиясида ғолибликни қўлга киритган! Жорий йилнинг 21-25- май кунлари бўлиб ўтган «Тошкент 5 ташаббус ҳаракати» форумида ЎзДЖТУ ва Адигей университети қўшма…
June 2021
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги томонидан Тошкент шаҳридаги ҳақиқий лидер ёшлар ва ёш давлат фуқаролик хизматчилари учун «Келажак лидерлари» клуби фаолияти йўлга қўйилмоқда. Клуб аъзолиги учун ҳужжат…
Qayerda: Qirgʻiziston, Bishkek Kim uchun: Talabalar, tadqiqotchilar, faollar, fuqarolik jamiyati, NNT va hukumat tashkilotlarida faoliyat yuritayotgan yangi yoki oʻrta tajribaga ega mutaxassislar uchun Ariza topshirish muhlati: 2021-yil 5-iyul, Oʻzbekiston vaqti…
Qirol Abdulaziz universiteti stipendiyasi to’liq moliyalashtirilgan bakalavr, magistr va aspirantura stipendiyalaridir. Universitet o’qish davomida barcha xarajatlarni qoplaydi va o’qish, turar joy, tibbiy sug’urta, aviachiptalar, kitoblar va shaxsiy xarajatlar uchun stipendiya…
Ёшлар ишлари агентлиги, Инновацион ривожланиш вазирлиги, IT-парк ва Президентнинг 5та ташаббуси лойиҳа офиси томонидан ташкил этилаётган республика танловида сиз ҳам мамлакат ривожига хизмат қиладиган ғоя ва таклифларингиз билан иштирок этинг.…
Dastur mavzusi: “Zamonaviy Jamiyatda shaxsning Ma’naviy-Axloqiy Rivojlanishi.”. Dastur imtiyozlari: – Ishtirok etish bepul. – Borish va kelish xarajatlari qoplanadi. – Turar joy va oziq-ovqat xarajatlari qoplanadi. Arizalar 2021-yilning 15-iyuliga qadar…
Arizona shtatidagi Study Global dastur orqali 60 ta kredit soatini tamomlagan bakalavr va magistratura To’liq Online talabalari bir semestrni Arizona shahrining go’zal Tucson shahridagi asosiy kampusida o’tqazishlari mumkin. Siz to’liq…
Америкалик мутахассис Жошуа Закҳаров АҚШнинг Ўзбекистондаги элчихонаси ҳамда Фулбрайт дастури орқали ЎзДЖТУга таклиф қилинган АҚШ фуқароси Жошуа Закҳаров 2021 йил 10 январдан иш фаолиятини Инглиз тили қуйи курслар факльтетида талабаларга…
2021 yil 23 iyun kuni O’zDJTUda Kembrij universiteti vakili Stiven King bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Uchrashuvga O’zDJTUdan xalqaro aloqalar bo’limi prorektori A. Abidjanov va universitetning ma’sul xodimlari ishtirok etishdi. Suhbat…

Студентка совместной программы УзГУМЯ и Адыгейского Университета Камола Рузметова вместе с командой “АУФ” выиграли в форуме “Движение 5 инициатив Ташкента”, который был проведен с 21 по 25 мая этого года.…
June 2021
Агентство по развитию государственной службы при Президенте Республики Узбекистан запускает клуб «Лидеры будущего» для настоящих лидеров и молодых государственных служащих в Ташкенте. Кандидаты в члены клуба будут отбираться в ходе…
Где: Кыргызстан, Бишкек Для кого: для студентов, исследователей, активистов, специалистов с новым или средним опытом работы в гражданском обществе, НПО и государственных организациях Срок подачи заявок: 5 июля 2021 года…
Стипендия Университета Короля Абдулазиза это полностью финансируемая стипендия для бакалавров, магистров и аспирантов. Университет возьмет на себя все расходы в течение обучения и оплатит стоимость обучения, проживания, медицинского страхования, авиабилеты,…
Вы также имеете возможность принять участие в республиканском конкурсе организованным агенством по вопросам молодежи, министерством инновационного развития и офисом президенсткого проекта 5 инициатив, со своими идеями и предложениями полезными для…
Тема программы:”Развитие духовности и нравственности личности в современном обществе”. Преимущества программы: – Участие бесплатное. – Расходы на проезд и прибытие будут покрыты. – Расходы на проживание и питание покрываются. Заявки…
Студенты бакалавриата и магистратуры, которые закончили 60 кредитных часов в рамках программы Study Global в Аризоне, могут провести семестр в своем главном кампусе в прекрасном городе Тусон, штат Аризона. Вы…
Специалист из Америки Джошуа Захаров был приглашен в УзГУМЯ по инициативе посольства США в Узбекистане в рамках программы Fullbright. Гражданин США, Джошуа Захаров начал преподавать в факультете Младших курсов с…
23 июня 2021 года состоялась встреча со Стивеном Кингом, представителем Кембриджского университета, Великобритания. От имени УзГУМЯ в мероприятии приняли участие проректор по международным связям А. Абиджанов и сотрудники университета. В…