Muddati: 2021 yil 15-sentyabr
Michigan universiteti (Ronald va Eileen Vayzerning Evropa va Evroosiyo markazi) Weiser Professional Development Awards mukofotlariga arizalarni qabul qilishni boshladi. Nomzodlar ingliz tilini yaxshi bilishlari kerak (muloqot qilish va yozish). Dastur Michigan universitetida 4 hafta yoki 3 oylik qisqa tadqiqot tashriflarini o’z ichiga oladi.
Barcha dastur ishtirokchilari uchun haq to’lanadi:
- Samolyotga parvoz
- Yashash joyi
- Tibbiy sug’urta
- Va kichik to’lovlar.
Armaniston, Ozarbayjon, Belorusiya, Gruziya, Rossiya (Kaliningrad viloyati), Qozog’iston, Qirg’iziston, Moldova, Tojikiston, Turkmaniston, Ukraina, O’zbekiston, Bosniya va Gertsegovina, Kosovo, Makedoniya, Serbiya, Slovakiya kabi davlatlardan universitet professor-o’qituvchilari hujjat topshirishlari mumkin.

Дедлайн: 15 сентября 2021
Мичиганский университет (центр Ronald and Eileen Weiser Center for Europe and Eurasia) открыл прием заявок на программу Weiser Professional Development Awards. Кандидаты должны отлично владеть английским языком (уметь общаться и писать). Программа предполагает короткие исследовательские визиты длительностью 4 недели или 3 месяца в Мичиганском университете.
Всем участникам программы будут оплачены:
- Авиа-перелет в оба конца
- Проживание
- медицинская страховка
- И небольшие выплаты.
Подавать заявку могут преподаватели вузов из Армении, Азербайджана, Беларуси, Грузии, России (Калининградская область), Казахстана, Кыргызстана, Молдовы, Таджикистана, Туркменистана, Украины, Узбекистана, Боснии и Герцеговины, Косово, Македонии, Сербии, Словакии.