Koreya hukumati chet ellik talabalarga bakalavr darajasini olish uchun stipendiya taklif qilmoqda. Grantlar barcha o’qish to’lovlarini, ya’ni Koreyada qolish xarajatlarini, shuningdek aviachiptalar, oylik nafaqa (oyiga 1,000,000 von), tibbiy sug’urta, til kurslari va tadqiqotlarni moliyalashtirishni o’z ichiga oladi. Talabalar ushbu dastur bilan bog’liq bo’lgan Koreyaning istalgan universitetida o’qishlari mumkin. Grant oluvchilar mamlakat universitetlarida joylashgan til institutida 1 yil davomida koreys tili kurslarini tamomlashlari kerak. (TOPIKda koreys tilini 5 -darajadan yuqori darajada bilganlar bu talabdan ozod qilingan).
Abituriyentlar 2022 yil 1 martgacha 80% dan yuqori GPA bilan o’rta ma’lumotni tamomlagan bo’lishlari shart. Talabalar ruhiy va jismoniy salomatligi yaxshi bo’lishi va qabul paytida 25 yoshdan kichik bo’lishi kerak.

Правительство Кореи предлагает стипендию иностранным студентам для получения степени бакалавра. Стипендия покрывает все расходы на обучение, а также расходы во время пребывания в Корее, а именно: авиабилеты, ежемесячное пособие (1000000 вон в месяц), медицинская страховка, языковые курсы, а также финансирует исследования.
Студенты могут учиться в любом корейском университете, связанном с этой программой. Получатели стипендии должны пройти курсы корейского языка в течение 1 года в языковом учреждении, расположенном на территории университетов страны. (те, кто достиг уровня владения корейским языком выше 5 уровня в TOPIK, освобождаются от этого требования).
Кандидаты должны получить среднее образование со средним баллом (GPA) выше 80% до 1 марта 2022. Будущим студентам необходимо иметь хорошее психическое и физическое здоровье, быть моложе 25 лет на момент поступления.