Wells Mountain Foundation ta’lim imkoniyatlarni kengaytirish orqali rivojlanayotgan mamlakatlar talabalariga o’z mamlakatlarida yoki boshqa rivojlanayotgan mamlakatlarda o’qish uchun stipendiyalar taklif qiladi. Tashkilot jamoat xizmatiga ahamiyat beradi, shuning uchun barcha stipendiyalar…
June 2022
Bugun, 28 iyun kuni Meksikaning Erondagi va Oz’bekistondagi Favqulodda va Muhtor elchisi Gilermo Puente Ordorika O’zbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurdi. Tashrif davomida elchi janoblari O’zDJTU Xalqaro hamkorlik bo’yicha…
Joriy yil 22 iyun kuni Rossiya Federatsiyasining Moskva davlat pedagogika universiteti qoshidagi Chet tillar instituti rahbariyati bilan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti o‘rtasida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Online uchrashuvda mehmon…
Bugun 16 iyun kuni, O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida Turkiyaning Kavkaz universitetlari uyushmasi vakillari bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Uchrashuvda Prof. Dr. Ramazon Korkmaz – Kavkaz universitetlari uyushmasi rahbari boshchiligida, Prof.…
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Rossiya Federatsiyasining Moskva davlat lingvistika universiteti (MDLU) va Adigey davlat universiteti (ADU) bilan amalga oshirilayotgan: “Lingvistika: tillar va madaniyatni o‘qitish nazariyasi va metodikasi (ingliz tili…
Joriy yil 7 iyun kuni O’zDJTU va Qalmiq davlat universiteti vakillari ishtirokida Zoom platformasida videokonferensiya bo’lib o’tdi. Konferensiyada O’zDJTUning Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori A.Abidjanov, Rus filologiyasi dekani N.Ibragimova, Qo’shma…
O’ZBEKISTON DAVLAT JAHON TILLARI UNIVERSITETI (O’zDJTU) va ROSSIYA FEDERATSIYASINING ADIGEY DAVLAT UNIVERSITETI (ADU) Qo’shma ta’lim dasturlari bo’yicha o’qish uchun hujjatlarni qabul qilish boshlanganligini e’lon qiladi. Ta’lim yo’nalishlari: Rus tili xorijiy…
O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti (O’zDJTU) va Rossiyaning Moskva davlat lingvistika universiteti (MDLU) Qo’shma ta’lim dasturlari bo’yicha o’qish uchun hujjatlarni qabul qilish boshlanganligini e’lon qiladi. Ta’lim yo’nalishi: Lingvistika: Tillar va…
Bugun, 2022-yil 3-iyun kuni, AQShning Arizona universiteti professor-o‘qituvchilari O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga tashrif buyurishdi. Tashrif davomida 15 nafar AQShlik mehmonlarga universitet haqida batafsil ma’lumot berilib, uning hayotidan video-lavha namoish…

Организация Wells Mountain Foundation через программу Empowerment Through Education предлагает стипендии студентам из развивающихся стран на обучение в их родной стране или в другой развивающейся стране. Организация придает важность общественных…
June 2022
Сегодня, 28 июня 2022 года, УзГУМЯ посетил Чрезвычайный и Полномочный Посол Мексики в Иране и Узбекистане г-дин Гильермо Пуэнте Ордорика. В ходе визита посол встретился с руководством университета во главе…
22 июня текущего года состоялась онлайн-конференция между руководством Института иностранных языков Московского городского педагогического университета и Узбекским государственным университетом мировых языков. В ходе онлайн -встречи стороны обсудили перспективы двустороннего сотрудничества…
Сегодня, 16 июня, в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с представителями Ассоциации Кавказских университетов Турции. Мероприятие открыл ректор УзГУМЯ У. Азизов. В своем выступлении ректор отметил, что сегодня…
Узбекский государственный университет мировых языков объявляет прием заявлений и документов от студентов высших учебных заведений Узбекистана и зарубежных стран на перевод их учебы в совместные образовательные программы, осуществляемые в УзГУМЯ…
7 июня текущего года, состоялась видеоконференция на платформе Zoom, с участием представителей УзГУМЯ и Калмыцкого государственного университета. На конференции присутствовали проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ А.Абиджанов, декан русской филологии Н.Ибрагимова,…
Адыгейский Государственный Университет (АГУ), Россия, и Узбекский государственный университет мировых языков (УзГУМЯ) объявляют о начале приема документов для обучения по совместным образовательным программам. Направления обучения: Русский язык как иностранный –РКИ Автоматизированные…
Московский государственный лингвистический университет (МГЛУ) и Узбекский государственный университет мировых языков (УзГУМЯ) объявляет о начале приема документов для обучения по совместным образовательным программам. Направление обучения: Лингвистика: Теория и методика обучения…
Сегодня, 3 июня 2022 года, профессорско-преподавательский состав Аризонского университета (США) из 15 человек посетили Узбекский государственный университет мировых языков. В начале встречи, гостям был дан краткий обзор о деятельности университета.…