O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti (O’zDJTU) va Rossiyaning Moskva davlat lingvistika universiteti (MDLU) Qo’shma ta’lim dasturlari bo’yicha o’qish uchun hujjatlarni qabul qilish boshlanganligini e’lon qiladi.
Ta’lim yo’nalishi: Lingvistika: Tillar va madaniyatni o’qitish nazariyasi va metodikasi (ingliz tili)
O’qish muddati: 4 yil – 3 yil O’zDJTUda va 1 yil MDLUda.
O’qishlarini muvaffaqiyatli tamomlagan talabalarga ikkita diplom – O’zDJTU va MDLUning davlat namunasidagi diplomlari beriladi.
Dastur doirasida o’qishlarini muvaffaqiyatli yakunlagan bitiruvchilar ingliz tili o’qituvchilari sifatida ishlashi, a’lo baholarga bitirganlar esa tarjimon, davlat organlari xizmatchilari sifatida, shuningdek til markazlari, ommaviy axborot vositalarida hamda Rossiya Federatsiyasi universitetlari bitiruvchilari bilan bir qatorda Rossiyada ishlashlari mumkin.

Московский государственный лингвистический университет (МГЛУ) и Узбекский государственный университет мировых языков (УзГУМЯ) объявляет о начале приема документов для обучения по совместным образовательным программам.
Направление обучения:
Лингвистика: Теория и методика обучения языкам и культуре (английский язык).
Срок обучения: 4 года: 3 года в УзГУМЯ и 1 год в МГЛУ.
Студентам, успешно окончившим программу обучения, выдаются два диплома государственного образца УзГУМЯ и МГЛУ.
- Заявления на имя ректора УзГУМЯ и МГЛУ (установленной формы).
- Анкета (установленного образца).
- Паспорт.
- Фотография размером 3х4см.
Важно!!! Все документы должны быть отсканированы (цветной), сохранены в формате PDF и отправлены на адрес international.uzswlu.uz@gmail.com
Ссылка для подачи документов в режиме онлайн.
Документы принимаются с 20 июня 2022 года.
Вступительные экзамены проводятся специалистами МГЛУ и УзГУМЯ во второй половине августа или в сентябре 2022 года. Точная дата проведения вступительных экзаменов сообщается дополнительно.