Joriy yil 7 iyun kuni O’zDJTU va Qalmiq davlat universiteti vakillari ishtirokida Zoom platformasida videokonferensiya bo’lib o’tdi.
Konferensiyada O’zDJTUning Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori A.Abidjanov, Rus filologiyasi dekani N.Ibragimova, Qo’shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo’limi boshlig’i o’rinbosari O.Xazratqulov, Qalmiq davlat universiteti prorektori Vladimr Imeyev va mazkur universitet xodimi Natalya Sumyanova Ishtirok etdilar.
Tadbirda ikki oliygoh o’rtasida «1+1” formatda “Rus tili o’zga tilli guruhlarda” magistratura mutaxassisligi bo’yicha qo’shma ta’lim dasturini tuzish to’grisida shartnoma loyihasi va kelgusidagi o’quv rejalari, magustraturaga qabul jarayonlarini tashkil etish va boshqa masalalar muhokama qilindi.
Tomonlar joriy yilda qo’shma maqistratura dasturini tashkil qilish va boshq tashkiliy masalalarni muhokama qildilar.

7 июня текущего года, состоялась видеоконференция на платформе Zoom, с участием представителей УзГУМЯ и Калмыцкого государственного университета.
На конференции присутствовали проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ А.Абиджанов, декан русской филологии Н.Ибрагимова, заместитель начальника отдела координации совместных образовательных программ О.Хазраткулов, проректор Калмыцкого государственного университета Владимир Имеев и сотрудник данного университета Наталья Сумянова.
На мероприятии был обсужден проект соглашения о создании Совместной образовательной программы между двумя университетами по специальности магистратура “Русский язык в иноязычных группах” в формате “1+1”, дальнейшие учебные планы, организация приема в магистратуру и прочие вопросы.