Joriy yil 7 iyun kuni O’zDJTU va Qalmiq davlat universiteti vakillari ishtirokida Zoom platformasida videokonferensiya bo’lib o’tdi.
Konferensiyada O’zDJTUning Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori A.Abidjanov, Rus filologiyasi dekani N.Ibragimova, Qo’shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo’limi boshlig’i o’rinbosari O.Xazratqulov, Qalmiq davlat universiteti prorektori Vladimr Imeyev va mazkur universitet xodimi Natalya Sumyanova Ishtirok etdilar.
Tadbirda ikki oliygoh o’rtasida «1+1” formatda “Rus tili o’zga tilli guruhlarda” magistratura mutaxassisligi bo’yicha qo’shma ta’lim dasturini tuzish to’grisida shartnoma loyihasi va kelgusidagi o’quv rejalari, magustraturaga qabul jarayonlarini tashkil etish va boshqa masalalar muhokama qilindi.
Tomonlar joriy yilda qo’shma maqistratura dasturini tashkil qilish va boshq tashkiliy masalalarni muhokama qildilar.

On June 7, 2022, a video conference was held on the Zoom platform, with the participation of representatives of the UzSUWL and Kalmyk State University.
At the online negotiations, a project on the creation of a Joint Educational Program”1 + 1″ between the two Universities, on speciality – MA “Russian Language in Foreign Language Groups”, further curricula, organization of admission to the MA Program and other issues were discussed.
The online meeting was attended by Vice-Rector for International Cooperation of the UzSWLU A. Abidzhanov, Dean of Russian Philology of UzSWLU N. Ibragimova, Deputy Head of the Department for Coordinating Joint Educational Programs of UzSWLU O. Khazratkulov, Vice-Rector of Kalmyk State University Vladimir Imeev and the staff of this university Natalya Sumyanova.