Home Yangiliklar Япониянинг Цукуба университети хамкорлигида ўтказилган онлайн дарс
Ўзбекистон  жахон  тиллари  университети  ва  Япониянинг  Цукуба  университети  хамкорлигида  талабалар  ва  ўқитувчилар  иштирокида  онлайн  дарс  ўтказилди.
1  босқич  талабалари  онлайн,  юқори  босқич  талабалари  эса  бевосита  Ўзбекистон  жахон  тиллари  университетининг  7   қаватидаги  конференция  залида  зоом  иловаси  орқали  Япониялик  мутахассислар  билан  мулоқат  ўрнатишди.  Дарс  икки  қисмдан  иборат  бўлди.
Дарснинг  биринчи  қисмида  Цукуба  университети  профессори  Сасаяма  сенсей  Японияда  таълим,  Цукуба  университети  хақида  хусусан,  университетда  таълим  ва  грантлар  хақида  батафсил  маьлумот  берилди.  Сўнг  Ито   сенсей  Япониянинг  Овари  вилояти  шеваси  хақида  қизиқарли  семинар  ўтдилар.

Университет мировых языков Узбекистана и Университет Цукуба в Японии провели онлайн-урок с участием студентов и преподавателей.
Студенты 1-го курса общались с японскими экспертами в режиме онлайн, а студенты старших курсов напрямую общались с японскими специалистами через приложение в конференц – зале на 7 – м этаже Университета мировых языков Узбекистана. Урок состоял из двух частей.
В первой части курса Сасаяма сенсей, профессор Университета Цукуба, подробно рассказал об образовании в Японии, в частности об университете Цукуба, об университетском образовании и грантах. Затем Ито сенсей провел интересный семинар по диалекту японского региона Овари.