Qo’shma ta’lim dasturlari bo’yicha o’qish uchun
Ta’lim yo’nalishi: Lingvistika: Tillar va madaniyatni o’qitish nazariyasi va metodikasi (ingliz tili)
O’qish muddati: 4 yil – 3 yil O’zDJTUda va 1 yil (2 ta semester) MDLUda.
O’qishlarini muvaffayatli tamomlagan talabalarga ikkita diplom – O’zDJTU va MDLUning davlat namunasidagi diplomlari beriladi.
Dastur doirasida o’qishlarini muvaffaqiyatli yakunlagan bitiruvshilar ingliz tili o’qituvchilari sifatida ishlashi, a’lo baholarga bitirganlar esa tarjimon, davlat organlari xizmatchilari sifatida, shuningdek til markazlari, ommaviy axborot vositalarida hamda Rossiya Federasiyasi universitetlari bitiruvchilari bilan bir qatorda Rossiyada ishlashlari mumkin.
- MDLU rektori nomiga ariza (berilgan shakl bo’yicha, namunasi ilova qilinadi).
MUHIM: Barcha hujjatlar rangli skaner qilingan, PDF formatida saqlangan holda international.uzswlu.uz@gmail.com elektron pochta manziliga yuborilishi lozim. Yuborilgan vaqtda “Тема” degan joyga abiturientning F.I.Sh. va “MDLUga hujjatlar” degan yozuv kiritilishi lozim.
Online tarzda hujjatlarni topshirish uchun havola:
https://forms.gle/XCDiQ3ZgVX8nqJXX7
Hujjatlarni qabul qilish muddati 2023-yil 15-avgust 23:59gacha.
2023/2024-o’quv yilidan boshlab kirish imtixonlari ikki bosqichda o’tkaziladi.
Birinchi bosqichda abiturientlar MDLU/O’zDJTU tomonidan tashkil etiladigan ingliz va rus tili bo’yicha imtihonda qatnashadi.
Ikkinchi bosqichda, imtihonlardan muvaffaqiyatli o’tgan nomzodlar Davlat test markazi tomonidan o’tkaziladigan rul tili bo’yicha testni topshiradi.
Imtixon va testlarni o’tkazish sanalari va shakli (yozma, test, suhbat, online/offline) haqidagi ma’lumotlar 18-avgustdan keyin elektron pochta manzilingizga yuboriladi. Shu sababli, elektron pochtangizni tez-tez tekshirib turing.
Kirish imtihonlaridan muvaffaqiyatli o’tgan nomzodlar bir haftalik muddatda Rossiya Federatsiyasining O’zbekistondagi elchixonasi Konsullik bo’limi tomonidan rus tiliga tarjima qilingan va tasdiqlangan hujjatlarini qabul komissiyasiga taqdim etishlari lozim.
Bir o’quv yili uchun kontrakt to’lovi 135 Rossiya rubliga teng. O’zDJTUga to’lov OzR Markaziy bankining to’lov amalga oshirilgan kundagi kursi bo’yicha so’mda to’lanadi. MDLUda o’qish uchun to’lov Rossiya rublida amalga oshiriladi. MDLUda o’qish uchun borganda talabalar aviabilet va yashash harajatlarini o’z hisobidan to’laydi.
MDLUda o’qich uchun Moskva shahriga borilganda avia/temir yo’l chiptalari xarid qilish va yashash bilan bog’liq harajatlar talaba tomonidan to’lanadi.
Qabul masalalarida savollaringiz bo’lsa, Qoshma ta’lim dasturlari bo’limi bilan (+99895) 194-15-05 (ish) telefon raqami, Telegram: (+99897) 734 95 15 yoki e-mail: international.uzswlu.uz@gmail.com orqali bog’lanishingiz mumkin.

МОСКОВСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ЛИНГВИСТИЧЕСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ (МГЛУ) И
УЗБЕКСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ МИРОВЫХ ЯЗЫКОВ (УЗГУМЯ) ПРОДОЛЖАЮТ ПРИЕМ ДОКУМЕНТОВ ДЛЯ ОБУЧЕНИЯ ПО СОВМЕСТНОЙ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЙ ПРОГРАММЕ.
������ 26, 2023
Направление обучения: Лингвистика: Теория и методика обучения языкам и культуре (английский язык).
Срок обучения: 4 года – 3 года в УзГУМЯ и 1 год в МГЛУ.
Студентам, успешно окончившим программу обучения, выдаются два диплома государственного образца МГЛУ и УзГУМЯ.
Выпускники данной программы могут работать в качестве преподавателей английского языка, а особо отличившиеся переводчиками, служащими в государственных органах, а также в языковый центрах, в средствах массовой информации (телевидение, радио и др.), в том числе и в России наравне с выпускниками вузов РФ.
- Заявления на имя ректора МГЛУ (образец прилагается).
- Паспорт (вместе со страницей о регистрации/прописки).
- Фотография размером 3х4 (4 экземпляра).
Важно!!! Документы подаются в онлайн формате.
Все документы должны быть отсканированы, сохранены в формате PDF и отправлены на адрес international.uzswlu.uz@gmail.com
Нажмите на ссылку для подачи документов в режиме онлайн: https://forms.gle/XCDiQ3ZgVX8nqJXX7
Документы принимаются до 23:59 часов 15 августа 2023 года.
вступительные экзамены проводятся с 19 июля по 22 августа 2023 года в два этапа:
На первом этапе отбора абитуриенты будут сдавать вступительные экзамены МГЛУ/УзГУМЯ в здании Узбекского государственного университета мировых языков по адресу г. Ташкент, Учтепинский райион, квартал Г-9А, ул. Кичик халка йули, 21 : тест по английскому языку – 19 августа в 14:00 и собеседование по русскому языку – 20 августа .
На втором этапе, кандидаты, успешно прошедшие экзамены первого этапа, будут сдавать тесты по русскому языку, организуемые Государственным тестовым центром. Кандидаты, участвующие в тестах должны оплатить сумму в размере, определяемой Государственным тестовым центром.
Сумма контракта за один год обучения составляет 2000 долларов США. Оплата за обучение в УзГУМЯ производится в национальной валюте Республики Узбекистан по курсу Центрального банка РУз на день оплаты.
По вопросам приема можно обратиться в Отдел по координации совместных образовательных программ УзГУМЯ по телефонам: (+99895) 194-15-05 Телеграм:+99897 734-15-95 e-mail: international.uzswlu.uz@gmail.com