2021-yil 19-yanvar kuni Belgorod davlat universiteti vakillari bilan onlayn muloqot bo’lib o’tdi. Muloqotda Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektor va Qo’shma ta’lim dasturlari bòlimi boshli’gi H. Yuldashev ishtirok etdi. Muloqot davomida tomonlar…
January 2021
Ozarbayjon hukumati uchun stipendiya 2021 Ozarbayjon Tashqi ishlar vazirligi xalqaro talabalar uchun stipendiya olish uchun arizalarni qabul qilishni boshlaganligini e’lon qildi (bakalavrlar, magistrlar va doktorantlar uchun stipendiyalar mavjud) Dasturda Ozarbayjonning…
Rivojlanayotgan mamlakatlar talabalari uchun Uells Mountain Jamg’armasi stipendiyalari Muddat: 2021 yil 1-mart Uells Mountain Jamg’armasi, Ta’lim orqali imkoniyatlarni kengaytirish dasturi orqali rivojlanayotgan mamlakatlar talabalariga o’z mamlakatlarida yoki boshqa rivojlanayotgan mamlakatlarda…
1-3 iyul, Bogota, Kolumbiya Bizning veb-seminarlar va anjuman oldidagi tadbirlarga qo’shiling Sizni 2021 yilda Kolumbiyaning Bogota shahrida bo’lib o’tadigan «Yangi yo’nalishlar» konferentsiyamizga tayyorgarlik ko’rishga birinchi choragimizga taklif qilamiz – ingliz…
2021 yilda xalqaro talabalarga bakalavriat, magistr va doktorantura dasturlarida o’qishni davom ettirish uchun stipendiyalar taqdim etiladi. 1) Xalqaro talabalar Geynrix Boll uchun Germaniyada o’qish uchun stipendiyalar (1000 ta stipendiya). Muddat:…
Bruney-Darussalam universiteti magistratura va doktorantura dasturlari bo’yicha 2021-2022 o’quv yiliga to’liq ta’lim grantlarini taqdim etadi. Stipendiya dasturi stipendiya dasturining barcha xarajatlarini o’z ichiga oladi – ta’lim, oylik stipendiya, o’quv materiallari,…
Amaliyot joyi: AQSh Ushbu dastur orqali g’ayratli talabalar turli sharoitlarda ishlash mahoratini oshirishi mumkin. Amaliyotlar asosan iqtisod, moliya, rivojlanish (sog’liqni saqlash, ta’lim, ovqatlanish, aholi), sotsiologik fanlar (antropologiya, sotsiologiya), qishloq xo’jaligi,…
Global Village bu Lenigh universiteti (AQSh, Pensilvaniya) talabalar shaharchasida besh yoshdan iborat intensiv dastur bo’lib, u kattalarni biznes, tadbirkorlik va yetakchilik ko’nikmalariga o’rgatadi va ularni jahon hamjamiyatida rivojlanishiga tayyorlaydi. Dastur…
Global talabalar almashinuvi dasturi (Global UGRAD) turli xil yosh talabalar guruhiga AQSh kolleji yoki universitetining diplomisiz akademik o’qishning bir semestri uchun stipendiya taqdim etadi. Dastur AQSh Davlat departamentining Ta’lim va…

Стипендия правительства Азербайджана 2021 Министерство иностранных дел Азербайджана объявило начало приема заявок на стипендии для иностранных студентов (стипендии доступны для бакалавров, магистров и докторантов) В программе участвуют все ведущие университеты…
January 2021
Стипендии студентам из развивающихся стран от организации Wells Mountain Foundation Дедлайн: 1 марта 2021 Организация Wells Mountain Foundation через программу Empowerment Through Education предлагает стипендии студентам из развивающихся стран на…
1-3 июля, Богота, Колумбия Присоединяйтесь к нашей серии вебинаров и мероприятий перед конференцией Мы хотели бы пригласить вас на наше первое мероприятие 2021 года в рамках подготовки к нашей конференции…
Cтипендий предлагаются иностранным студентам для продолжения их обучения по программам бакалавриата, магистратуры и докторантуры в 2021 года. 1) Стипендии на обучение в Германии для иностранных студентов Heinrich Boll (1000 стипендий).…
Университет Бруней-Даруссалама предоставляет полные образовательные гранты на 2021–2022 учебный год по программам магистратуры и докторантуры. Стипендиальная программа покрывает все расходы стипендиата – обучение, ежемесячную стипендию, учебные материалы, авиаперелет (в обе…
Место прохождения: США Благодаря данной программе высокомотивированные студенты могут усовершенствовать навыки работы в разнообразных условиях. В основном стажировку можно пройти в области экономики, финансов, развития (здравоохранение, образование, питание, население), социологических…
Global Village – это интенсивная пятинедельная программа в кампусе Университета Lenigh (США, Пенсильвания) , которая обучает взрослых бизнесу, предпринимательству и лидерским навыкам, а также готовит их к процветанию в глобальном…
Глобальная программа обмена студентами (Global UGRAD) предоставляет разнообразной группе молодых студентов-лидеров стипендию на один семестр академического обучения без получения степени в колледже или университете США. Программа спонсируется Бюро по вопросам…
8 января 2021 года была организована онлайн-беседа с руководством Университета Султана Идриса в Малайзии. На встрече присутствовали проректор, заместитель проректора, деканы факультетов и профессора Университета Султана Идриса. Проректор по международному…