1-3 iyul, Bogota, Kolumbiya
Sizni 2021 yilda Kolumbiyaning Bogota shahrida bo’lib o’tadigan «Yangi yo’nalishlar» konferentsiyamizga tayyorgarlik ko’rishga birinchi choragimizga taklif qilamiz – ingliz tilini mahalliy, mintaqaviy va xalqaro miqyosda baholash tendentsiyalari va yondashuvlari haqidagi istiqbollar va tushunchalarni taqdim etadigan xalqaro tadbir. darajalar.
Yangi yo’nalishlar ta’lim va sinovlarni o’tkazadigan amaliyotchilar, siyosat ishlab chiqaruvchilar va ishlab chiquvchilar va boshqa manfaatdor tomonlarni, xususan, ta’lim tizimidagi tilni baholash rolini qiziqtirganlarni maqsad qilib oladi va o’zaro ta’sir o’tkazish, ma’lumot almashish va etakchi o’zgarishlarni kuzatib borish uchun forum yaratadi. ingliz tilini o’qitish, o’rganish va baholash sohalari. Konferentsiyada innovatsion yondashuvlar va mahalliy, milliy va xalqaro tadqiqotlar namoyish etiladi.
Konferentsiya oldidagi tadbirlarning maqsadi – konferentsiya mavzularini o’rganish va ba’zi asosiy ma’ruzachilar va taqdimotchilarni hamkasblarini bog’lash, ma’lumot va fikr almashish va suhbatni boshlash uchun tanishtirish, so’ngra Bogotada davom ettirish.
27-yanvar, chorshanba kuni biz «Nazariyani amaliyotga tatbiq etish: Lotin Amerikasida tillarni baholash» deb nomlangan uchinchi veb-seminarimizni o’tkazamiz. Ushbu veb-seminar o’quvchilarni masofadan turib baholash, CEFRni tushunish sharoitida o’qituvchining rivojlanish ehtiyojlari va EFL sinfini baholashning muqobil yondashuvlari kabi mavzularga bag’ishlanadi. Bu oliy o’quv yurtlari va maktab ingliz tili koordinatorlari, o’quv dasturlarini ishlab chiquvchilar, o’qituvchilar va ingliz tilini baholash bilan shug’ullanadigan keng jamoatchilik, shu jumladan kengroq auditoriya uchun katta qiziqish uyg’otadi.
Ushbu veb-seminarda ishtirok etganimizdan mamnunmiz:
Alberto Kosta – Kembrijning Amerika uchun ingliz tilidagi katta menejeri
Erika Balas – baholash bo’yicha maslahatchi, British Council global baholash guruhi (Madrid, Ispaniya)
Edgar Pikon – Antiokiya universiteti tillar va tadqiqotlar maktabining dotsenti va koordinatori (Medellin, Kolumbiya)

1-3 июля, Богота, Колумбия
Мы хотели бы пригласить вас на наше первое мероприятие 2021 года в рамках подготовки к нашей конференции New Directions в Боготе, Колумбия, в июле – международному мероприятию, на котором представлены перспективы и понимание тенденций и подходов в оценке английского языка на местном, региональном, и международном уровнях.
New Directions нацелены на практиков в области образования и тестирования, лиц, определяющих политику, и разработчиков, а также других заинтересованных сторон, в частности, заинтересованных в роли языковой оценки в системах образования, и обеспечивают форум для взаимодействия, обмена информацией и отслеживания ведущих событий в области преподавания, изучения и оценки английского языка. Конференция демонстрирует инновационные подходы и местные, национальные и международные исследования.
Цель предконференционных мероприятий – изучить темы конференции и представить некоторых из основных спикеров и докладчиков, чтобы соединить коллег, обменяться информацией и идеями и начать разговоры, которые мы затем сможем продолжить в Боготе.
В среду, 27 января, мы проведем наш 3-й веб-семинар под названием «Применение теории на практике: оценка языка в Латинской Америке». Этот веб-семинар будет посвящен таким темам, как оценка учащихся в удаленной среде, потребности учителей в развитии в контексте понимания CEFR и альтернативные подходы к оценке в классе EFL. Он будет представлять большой интерес для широкой аудитории, включая координаторов по английскому языку в высших учебных заведениях и школах, разработчиков учебных программ, учителей и более широкое сообщество, участвующее в оценке английского языка.
Мы рады, что на этом вебинаре к нам присоединились:
Альберто Коста – старший менеджер службы оценки Cambridge Assessment English в Северной и Южной Америке
Эрика Балаш – консультант по оценке группы глобальной оценки Британского совета (Мадрид, Испания)
Эдгар Пикон – адъюнкт-профессор и координатор школы языков и исследований Университета Антиокии (Медельин, Колумбия)