Wells Mountain Foundation
Uells Mountain Jamg’armasi, Ta’lim orqali imkoniyatlarni kengaytirish dasturi orqali rivojlanayotgan mamlakatlar talabalariga o’z mamlakatlarida yoki boshqa rivojlanayotgan mamlakatlarda o’qish uchun stipendiyalar taqdim etadi.
Tashkilot jamoat ishlarining kuchi va ahamiyatiga ishonadi, shuning uchun barcha do’stlar yiliga kamida 100 soat ko’ngillilik qilishlari shart.
Talabalar dasturlardan biri uchun akkreditatsiyadan o’tgan universitetlardan biriga (talabaning xohishiga ko’ra) ro’yxatdan o’tishlari kerak:
Tibbiyot, Jamiyatni rivojlantirish, Huquq, Ta’lim, Ijtimoiy ish, Biznes, Axborot texnologiyalari, Qishloq xo’jaligi, Muhandislik.
Tashkilot har yili 50 dan 60 gacha stipendiya to’laydi. Grantlar 300 dan 3000 dollargacha bo’lishi mumkin. O’rtacha talabalar 1500 AQSh dollari miqdorida stipendiya olishadi, bu pulni o’quv to’lovlari, darsliklar va materiallar va ijara uylariga sarflash mumkin.

Wells Mountain Foundation
The Wells Mountain Foundation, through the Empowerment Through Education program, offers scholarships to students from developing countries to study in their home country or in another developing country.
The organization believes in the power and importance of community service, which is why all fellows are required to volunteer for at least 100 hours a year.
Students need to enroll in one of the accredited universities (according to the student’s choice) for one of the programs:
Medicine, Community Development, Law, Education, Social Work, Business, Information Technology, Agriculture, Engineering.
The organization pays out 50 to 60 scholarships annually. Scholarships can range from $ 300 to $ 3000. On average, students receive a scholarship of $ 1,500, which can be spent on tuition fees, textbooks and materials, and rental housing.