Wells Mountain Foundation
Uells Mountain Jamg’armasi, Ta’lim orqali imkoniyatlarni kengaytirish dasturi orqali rivojlanayotgan mamlakatlar talabalariga o’z mamlakatlarida yoki boshqa rivojlanayotgan mamlakatlarda o’qish uchun stipendiyalar taqdim etadi.
Tashkilot jamoat ishlarining kuchi va ahamiyatiga ishonadi, shuning uchun barcha do’stlar yiliga kamida 100 soat ko’ngillilik qilishlari shart.
Talabalar dasturlardan biri uchun akkreditatsiyadan o’tgan universitetlardan biriga (talabaning xohishiga ko’ra) ro’yxatdan o’tishlari kerak:
Tibbiyot, Jamiyatni rivojlantirish, Huquq, Ta’lim, Ijtimoiy ish, Biznes, Axborot texnologiyalari, Qishloq xo’jaligi, Muhandislik.
Tashkilot har yili 50 dan 60 gacha stipendiya to’laydi. Grantlar 300 dan 3000 dollargacha bo’lishi mumkin. O’rtacha talabalar 1500 AQSh dollari miqdorida stipendiya olishadi, bu pulni o’quv to’lovlari, darsliklar va materiallar va ijara uylariga sarflash mumkin.

Стипендии студентам из развивающихся стран от организации Wells Mountain Foundation
Организация Wells Mountain Foundation через программу Empowerment Through Education предлагает стипендии студентам из развивающихся стран на обучение в их родной стране или в в другой развивающейся стране.
Организация верит в силу и важность общественных работ, поэтому все стипендиаты обязаны отработать волонтером не менее 100 часов в год.
Студентам необходимо поступить в один из аккредитованных университетов (на выбор студента) на одну из программ:
Медицина, Развитие общества, Право, Образование, Социальная работа, Бизнес, Информационные технологии, Сельское хозяйство, Инженерное дело.
Ежегодно организация выплачивает от 50 до 60 стипендий. Стипендии могут быть от 300$ до 3000$. В среднем студенты получают стипендию размером 1500$, которые могут быть потрачены на оплату обучения, учебников и материалов, аренды жилья.