Grant universitetning yosh olimlariga Coimbra Group universitetlarida qisqa muddatli amaliyot o’tash uchun beriladi.
Topshirish huquqiga ega mamlakatlar: Albaniya, Jazoir, Armaniston, Ozarbayjon, Belorussiya, Bosniya va Gertsegovina, Misr, Gruziya, Isroil, Iordaniya, Qozog’iston, Kosovo, Qirg’iziston, Livan, Liviya, Moldova, Chernogoriya, Marokash, Falastin hokimiyati, Shimoliy Makedoniya Respublikasi, Rossiya, Serbiya, Suriya, Tojikiston, Tunis, Turkmaniston, Ukraina va O’zbekiston.
Grant olish uchun shartlar:
- 1986 yil 1 yanvardan keyin tug’ilgan bòlishi kerak;
- Mamlakat fuqarosi bo’lish va uning hududida doimiy yashash;
- Иметь статус преподавателя университета в одной из вышеуказанных стран;
- PhD yoki doktorlik darajasiga ega bo’lish yoki aspiranturada o’qish (qabul qilayotgan universitetga qarab).
Muddati: 2021 yil 16-aprel.
Grant haqida ko’proq ma’lumotni bu erda topishingiz mumkin: https://www.coimbra-group.eu/scholarships/european-neighbourhood/

Стипендия предоставляется молодым ученым для прохождения краткосрочных стажировок в университетах Coimbra Group.
Страны, в которых необходимо обучаться и проживать студентам для получения стипендии: Албания, Алжир, Армения, Азербайджан, Белоруссия, Босния и Герцеговина, Египет, Республика Северная Македония, Грузия, Израиль, Иордания, Казахстан, Республика Косово, Кыргызстан, Ливан, Ливия, Молдова, Черногория, Марокко, Палестинская автономия, Россия, Сербия, Сирия, Таджикистан, Тунис, Туркменистан, Украина и Узбекистан.
Условия получения стипендии:
- Быть рожденным после 1 января 1986 года;
- Быть гражданином страны и постоянно проживать на ее территории;
- Иметь статус преподавателя университета в одной из вышеуказанных стран;
- Иметь степень кандидата или доктора наук или обучаться в аспирантуре (в зависимости от принимающего университете).